Vatandaş akaryakıt zamlarına isyan etti

Akaryakıta üst üste gelen zamlar vatandaşı isyan ettirdi. Halk bir yıl önce depoyu doldurduğu parayla bugün deponun ancak yarısının dolabildiğinden yakınıyor.

Vatandaş akaryakıt zamlarına isyan etti
Vatandaş akaryakıt zamlarına isyan etti
Bu içerik 179 kez okundu.

Türk Lirasının dolar ve diğer yabancı paralar karşısında her geçen gün erimesi, artan ekonomik sıkıntılar ve yüksek enflasyonla boğuşan vatandaşlar, akaryakıtta üst üste gelen zamlarla isyan etme noktasına geldi.

Son gelenler zamlarla İstanbul'da benzinin litre fiyatı 7.96, motorininki 8.16 lira olmuştu.

Sosyal medya da motorine gelen zamlara isyan eden bir vatandaşın videosu, gündem oldu ve çokça paylaşıldı. #Hep50Liralık etiketi sosyal medyada ilk sıralara yerleşti.

Düzce’de de servis minibüsü ve ticari taksi esnafı son günlerde yapılan akaryakıt zamlarına isyan ederek araçlarıyla trafik kapattı.

SÖZCÜ muhabirleri de vatandaşların nabzını tuttu, yurdun çeşitli noktalarında akaryakıt zamlarıyla ilgili vatandaşların düşüncelerini sordu.

İSTANBUL

‘400 TL’YE DOLAN DEPO 450 TL’YE DOLUYOR’

Kemal Demir (şoför): Söylenecek pek fazla bir şey yok. Gidişat çok kötü. Daha önce 400’e doluyordu depo, şu an 450 liradan aşağıya dolmuyor. Sadece akaryakıta değil neredeyse bütün ürünlere zam geldi. Vatandaşlar artık belini doğrultamıyor.

‘GEZİNTİ İÇİN DEĞİL, MECBURİYETTEN KULLANIYORUM’

 

Erkan Sırel (şoför): Arabaya LPG taktırmayı ekonomik görenlerin aksine ben ekonomik bulmuyorum. Çünkü kat kat fazlası acı bir şekilde çıkıyor. Çünkü geçmişte yaşadık. Şu an depoyu fulledim. Depo 290-300 arası alıyor, zamların ardından 45-50 lira bir fark oldu.

Ben TIR şoförüyüm, kendi TIR’ıma 6-7 bin liralık mazot alınca bunlar ufak rakamlar olarak kalıyor. Seçim zamanları geldiği zaman fiyatlara iyileştirme yapıyorlar, tekrar başa dönüyorlar.

Ben arabamı tamamıyla mecburiyet olarak kullanıyorum, gezinti olarak  kullanmıyorum. Kızım üniversiteyi kazandı. Onu okutmaya çalışacağım, geçim çok zor ama mücadele ediyoruz.

‘100 LİRALIK BENZİN 3 GÜN GİDİYOR’

Cüneyt Erdal (Güvenlik): Geçen hafta LPG’yi 160 liraya dolduruyordum şimdi 210 liraya fulledik. 100 liralık benzin alıyorum 3-4 gün gidiyor. Zamların daha da artacağını düşünüyorum, o yüzden bugünden aldım belki 1 lira daha fazla zam gelirse belki biraz kârımız olur.

“YAKINDA BENZİNİ KOKLAYARAK ALACAĞIZ”

Selahattin Uğur (İnşaatçı): Memleketin hali belli. Eskiden 100 liraya depoyu dolduruyordum şimdi yarısını zor dolduruyor. Zamlar durmuyor biz de yıkılana kadar devam diyoruz. Zamlar böyle giderse benzini de ekmeği de koklayarak alacağız.

GAZİANTEP

“MEMLEKET SOSYAL PATLAMAYA DOĞRU GİDİYOR”

Oktay Bakkaloğlu (Emekli): Tüm zamlar olduğu gibi akaryakıta gelen zamlar da hayatımıza tabii ki olumsuz yansıdı. Her zam bütçemizi daha fazla sarsıyor. Maalesef, memleket sosyal patlamaya doğru gidiyor. Eskiden petrole girdiğimde depoyu fuller çıkardım. Şimdi 50 TL'lik yakıt ile yetiniyorum.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi