Erdoğan: İmam hatip mezunuyum ama hiçbir zaman imam hatipçi olmadım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İmam hatip mezunuyum, çocuklarımı imam hatipte okuttum ama hiçbir zaman imam hatipçi olmadım. Çünkü bir şeyi yanlış buluyorum. Bizim için tüm imam hatip okulları, normal liseler, meslek liseleri emirlerinde olduğumuz okullarımızdır. Hepsine bütün imkanlarımızla seferber olduk, seferber oluyoruz ve elimizden gelen tüm destekleri de veriyoruz" dedi.

Erdoğan: İmam hatip mezunuyum ama hiçbir zaman imam hatipçi olmadım
Erdoğan: İmam hatip mezunuyum ama hiçbir zaman imam hatipçi olmadım
Bu içerik 865 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Yeniden Açılışının 70. Yılında İmam Hatip Okulları’ ve ‘Türkiye’de Din Eğitimi Sempozyumu’ açılış törenine katıldı. Cevahir Kongre Merkezi’nden düzenlenen törene Erdoğan’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medar Başkanı Prof. Dr. Bekir Karlıağa, Önder Genel Başkanı Abdullah Ceylan ve çok sayıda davetli katıldı. Erdoğan, buradaki konuşmasına şiir okuyarak başladı.

“KUTLU BİR MÜCADELENİN SEMBOLÜDÜR”

Erdoğan şöyle konuştu:

* Bugün 70 yaşında bir çınar olan imam hatipler aynı zamanda her adımı sabır, samimiyet ve azimle yürütülen kutlu bir mücadelenin sembolüdür.

* Esasen imam hatiplerin tarihi; milletimizin hak, hukuk, özgürlük ve adalet mücadelesinin de tarihidir.

* Kuruluşundan itibaren imam hatipler bu ülkede demokrasinin standardını gösteren bir mihenk taşı olmuştur.

* Milli iradenin üzerine düşen vesayet gölgesi kalktıkça imam hatiplerin de önü açılmış, kapısına vurulan zincirler kırılmıştır.

* Darbe ve dikta dönemlerinde ise milletimizin kendisi gibi imam hatipler de hedefe özellikle o tahtaya konularak baskıya uğramıştır.

“HİÇBİR ZAMAN İMAM HATİPÇİ OLMADIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

* CHP zihniyeti milletle, milletin değerleriyle hesaplaşmasını hep imam hatipler üzerinden yürütmüştür.

* Ellerine geçirdikleri her fırsatı ya bu okulları tamamen kapatmak ya da imam hatiplerin kazanılmış haklarını gasp etmek için kullanmışlardır.

* Milletimiz çöldeki bahar misali bu okullara nasıl umutla sarılmışsa CHP zihniyeti de okulları daima bir tehdit olarak görmüştür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler