DAİRE TESTERELERİN ETKİLİ BİR KESİCİ TAKIM OLMASI NEDENLERİ

DAİRE TESTERELERİN ETKİLİ BİR KESİCİ TAKIM OLMASI NEDENLERİ

DAİRE TESTERELERİN ETKİLİ BİR KESİCİ TAKIM OLMASI NEDENLERİ
DAİRE TESTERELERİN ETKİLİ BİR KESİCİ TAKIM OLMASI NEDENLERİ Ataturk Haber
Bu içerik 228 kez okundu.

 

Daire testere, beton kesmek ve tuğla duvarlara girişler oluşturmak için kullanılan etkili bir kesme aletidir ve özellikle dar alanlarda veya ulaşılması zor yerlerde kullanışlıdır.

Daire testere kullanmanın birçok faydası vardır, ancak birçoğu çeşitli inşaat sahalarında potansiyel kullanımlarından habersiz görünmektedir. Bu makale, daire testerelerin nasıl çalıştığını ve projenizde size nasıl yardımcı olabileceklerini özetleyecektir.

·DAİRE TESTERE NEDİR?

Bir daire testere, elde tutulan bir şerit testere çeşididir, ancak esnek, dikdörtgen şekilli bir şerit yerine, dairesel bir sert şerit ve dişliden ziyade bir aşındırıcı bıçağa sahiptir.

·DAİRE TESTERE NE İÇİN KULLANILIR?

Daire testereler elde taşınır, bu nedenle yol testereleriyle erişilemeyen ancak bir el testeresinin sağlayabileceğinden daha derin kesimler gerektiren alanları kesmek için kullanılırlar. Boruların ve betonun fazla kesilmesini ve hasar görmesini önlemek için hassas kesim için de kullanılırlar.

Şerit testereden farklı olarak bir daire testere, aşağıdakiler de dahil olmak üzere herhangi bir sert malzemeyi kesebilir:

– Taş – Granit – Mermer – Cam – Akrilik

İnşaatta daire testereler genellikle beton veya tuğla duvarlardan küçük açıklıklar oluşturmak için kullanılır - örneğin pencereler, kapı çerçeveleri ve havalandırma oluşturmak için.

·DAİRE TESTERELERİN 4 FAYDALARI

Beton kesmek için daire testere kullanmanın 4 ana faydasına bir göz atın.

1)TAŞINABİLİR VE GÜÇLÜ

Taşınabilir ve güçlüdürler – bir daire testere 275 mm derinliğe kadar kesim yapabilir. Bir daire testere, hassas kesimlere izin verebilir ve kolaylıkla köşeler ve dik açılı kesimler oluşturabilir. Daire testereler, dar alanlarda da kesim yapmak için kullanışlıdır.

2)TEMİZ KESİM

Daire testereler bıçağı serin tutmak için suyla birlikte kullanılır, ıslak bıçaklar diğer yöntemler kadar toz oluşturmaz ve bu nedenle bu çok daha temiz bir kesme yöntemidir.

3)GÜVENLİ KESİM

Bıçak dişliden ziyade darbelidir, aşındırıcı kenar sert bir yüzeye sürtünme oluşturarak çalışır, cilt yumuşaktır, bu nedenle darbelere zarar vermeden sıçrayabilir.

4)TİTREŞİM YOK

Bir daire testere, bıçağın bir daire içinde dönmesiyle çalışır, diğer beton kesiciler ise titreşir, bu da makinenin dişlerini daha hızlı aşındırabilir ve daha hassas bir malzemede talaş ve aşınmaya neden olabilir.

Unutmayın, Kar-Tes Kesici Takımlar kurulduğu 1981 yılından bu yana metal kesim ve işleme uygulamalarında sektöre yenilikçi, tecrübeli ve güçlü bakışıyla yön verir; daima Dünyanın en iyi markalarını beğeninize sunar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti