NATO görevlisi, Ezgi’nin hayatını kararttı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir otelde çalışan turizmci 19 yaşındaki Ezgi Aydındağ’a, kullandığı otomobil ile kırmızı ışıkta geçerek yaya geçidinde feci şekilde çarparak felç kalmasına neden olan ABD’li NATO görevlisi Reginald Thevenin için ailesi hukuk mücadelesi başlattı. Aydındağ ailesinin avukatı Burak Gödekmerdan hukuki süreç ile ilgili gelişmeyi anlattı.

NATO görevlisi, Ezgi’nin hayatını kararttı
NATO görevlisi, Ezgi’nin hayatını kararttı
Bu içerik 502 kez okundu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir otelde turizm personeli olarak çalışırken 1 Temmuz 2021 tarihinde Güvercinlik Mahallesi'ndeki ana caddede yeşil ışık yandığında karşıya geçmeye çalışan 19 yaşındaki Ezgi Aydındağ'a, Skorksy helikopterlerinin mühendisliğini yapan ve NATO'da görevli ABD vatandaşı Reginald Thevenin otomobiliyle kırmızı ışıkta geçerek hızla çarptı.

O anlarda yaşananlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntüye göre, sürücüler yaya geçidinde hız kesip dururken, aşırı hızla geçide giren bir sürücü genç kıza çarptı. Çarpmanın etkisiyle genç kız, aracın üzerine doğru havalanken, çevredekilerin paniği ve üzüntüsü de kameralara yansıdı.

OTOMOBİLİ İLE KIRMIZI IŞIKTA HELİKOPTER HIZINDA GEÇMEYE ÇALIŞMIŞ

İşte bu korkunç kazayla ilgili Aydındağ ailesinin avukatı Burak Gödekmerdan SÖZCÜ'ye konuştu.

Kazadan sonra Aydındağ’ın önce Bodrum'da ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığını daha sonra ambulans uçak ile İstanbul'da bir hastaneye sevk edildiğini belirten Gödekmerdan “ABD vatandaşı Reginald Thevenin, kaza videosunda görüldüğü üzere otomobili neredeyse helikopter hızında kullanmıştır. Bu kaza neticesinde müvekkilimizin; kaburga kemikleri kırılmış, omurilik bağları kopmuş, iç organları zarar görmüş ve müvekkil iş göremez hale gelmiştir. 19 yaşında bir genç kız, hayatı boyunca yatağa mahkam edilmiştir” diye konuştu.

KIRMIZI IŞIĞI DA EZGİYİ DE GÖRMEMİŞ

Avukat Gödekmerdan açıklamasında “Thevenin jandarmaya verdiği ifadede kaza anında yere düşen telefon konsolu ile telefonunu almaya çalıştığını bu nedenle hem kırmızı ışığı hem de Ezgi'yi görmediğini söyledi. Yani gözü yolda değilmiş” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler