Atatürk Özel Paketi

Atatürk Özel Paketi

Atatürk Özel Paketi
Atatürk Özel Paketi Ataturk Haber
Bu içerik 317 kez okundu.

 

 

Bireylerin boş zamanlarını daha eğlenceli hale getirebilmeleri ve el becerilerini geliştirmeleri için başvurmuş oldukları aktivitelerden biri olan maket yapımı, her geçen gün daha fazla kişi tarafından benimsenmektedir. Özellikle Covid-19 pandemisinin insanları ev içi alana hapsetmesi ve sosyal yaşamlarını kısıtlaması, bu tür hobilerin öne çıkmasına neden olmuştur. Maket ya da diorama yapımında kullanılan malzemeler oldukça çeşitlidir. Ancak daha başarılı ve gösterişli maketler yapabilmek için minyatür maket malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemeler ile maketi yapılacak mimari yapının ya da nesnenin, doku olarak birebir yakalanması sağlanmaktadır.

 

Maket yapımına yeni başlayanlar ya da henüz gelişim aşamasında olanlar için bir proje tasarlamak ve onu sıfırdan inşa etmek oldukça zordur. Bu kişilerin maket becerilerinin geliştirilmesi için Minyatür Tuğla tarafından sunulan hazır maket paketleri bulunmaktadır. Hazır minyatür paketleri; bir projesi olan ve bu maket olarak bu projenin yapılabilmesi için gereksinim duyulan tüm malzemeleri barındıran ürünlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te yer alan evi ile Anıtkabir’in maketlerinin bir arada yer aldığı Atatürk paketi de bu paketlerden biridir. Bu paket, esasında iki farklı paketin birleşiminden oluşan özel bir pakettir. Maket severler, ayrı ayrı aldıklarında 800 Türk lirası tutacak olan Anıtkabir paketi ile Selanik evi paketlerini bu paket sayesinde 450 Türk lirasına alabilmektedir. Atatürk özel paketi içerisinde; sütunlar, minyatür kapı ve pencereler, pencere panjurları, balkon destekleri, balkon trabzanları, duvar cephe kesimleri, cephe kesimleri, çatı kesimleri, arka plan merdiven kesimleri, duvar kaplama ahşap kesimleri, minyatür çim, minyatür çit zemin tahtası, Atatürk silueti, Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve yapıştırıcı gibi malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler ile nasıl maket yapılacağı konusunda yeteri kadar bilgiye sahip olmayanlar için Minyatür Tuğla’nın web sitesinde ve YouTube kanalında yeteri kadar bilgi mevcuttur.

 

Ancak bilinmelidir ki hazır paketler içerisinde yer alan ürünler, maket yapımına yeni başlayanlar içindir. Kendi maket projesini tasarlamak ve bunu hayata geçirmek isteyenler için de Minyatür Tuğla paket dışı ürünler sunmaktadır. Maket paketlerinde yer alan tüm ürünlerden, gerekli olanları ayrı ayrı satın alarak istenilen projelerin geliştirilebilmesi mümkündür.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi