Putin’in elinde Trump’ın gizli bilgileri varmış

İngiliz The Guardian gazetesi, Kremlin'den sızan gizli dosya ve belgeleri yayınladı. Belgelerde, Putin'in bizzat "Akli dengesi yerinde olmayan" Trump'ın peşine istihbarat birimlerini gönderme talimatı verdiği ortaya çıktı.

Putin’in elinde Trump’ın gizli bilgileri varmış
Putin’in elinde Trump’ın gizli bilgileri varmış
Bu içerik 507 kez okundu.

ABD ile Rusya arasında savaş başlatacak belgeler ortaya çıktı… İngiliz The Guardian gazetesi, Kremlin’den sızan gizli belgeleri kamuoyu ile paylaştı. Belgelerde, Putin’in bizzat talimat vererek, “akli dengesi yerinde olmayan” Donald Trump’ın peşine istihbarat birimini gönderme talimatı verdiği ve 2016 Başkanlık Seçimi’nde Trump’ı desteklemek için harekete geçme kararı aldığı ortaya çıktı.

22 Ocak 2016’da kapalı gerçekleşen Rusya Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında Putin’in yanı sıra istihbarat başkanları ve üst düzey bakanların da yer aldığını yazan The Guardian, bu toplantının çok kritik bir öneme sahip olduğunu da okurlarına aktardı.

Belgelerde Trump hakkında bir psikolojik analiz de yapıldığı belirtildi.

Bu toplantıda Trump’a yardım etmenin Moskova’nın stratejik hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacağı belirtilirken, “ABD’yi güçsüzleştirerek ABD Başkanı’nın pazarlık yapma imkanını zayıflatmak” istenildiği de belirtildi. Bizzat Putin tarafından imzalanan kararda üç farklı istihbarat biriminden Trump’ı desteklemek için talimat verildiği de belirtildi.

O dönemde Trump’ın Cumhuriyetçilerin en önde gelen adayı olduğunu hatırlatan The Guardian, belgelerde Trump’ın kazanmasının istendiğini de yazdı.

“AŞAĞILIK KOMPLEKSİ VAR”

“No 32-04/vd” koduyla hazırlanan belgelerde, “Trump Kremlin açısından öne çıkan bir aday” denilirken Trump’ın akıl sağlığı ve psikolojisiyle ilgili de ifadeler ve analizler yer aldı. Raporda, “Trump, anlık karar veren, akli dengesi olmayan ve aşağılık kompleksi olan dengesiz bir birey” ifadesi yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti