Çifte Minareli Cami Dini Eğitim Ve Kız Kuran Kursları

Çifte Minareli Cami Dini Eğitim Ve Kız Kuran Kursları

Çifte Minareli Cami Dini Eğitim Ve Kız Kuran Kursları
Çifte Minareli Cami Dini Eğitim Ve Kız Kuran Kursları Ataturk Haber
Bu içerik 264 kez okundu.

 

 

Çifte Minareli Cami Büyük Hatay Kız Kuran kursu içerisinde yer alan tüm dini eğitim, merkez için tam zamanlı olarak ders veren usta hocalar tarafından verilmektedir. Öğrenim kademesi ve talebelerle ilgilenen sorumluların tamamı kadın eğitmenlerdir. Merkez aslında yıl boyunca çok sayıda kadın ve genç kızın kaldığı yurtlarla tam donanımlı bir okul hizmeti vermektedir. Ayrıca Kuran'ı ezberleyen hafız kadınlara da ev sahipliği yapmaktadır.

 

 Kız Öğrenciler İçin Güvenilir Kuran Kursu

 

 Çifte Minareli Cami eğitim kursları kafeterya, mescid, cami ve tam donanımlı kütüphaneye sahiptir. Mekanın ayrıca 7/24 tam zamanlı güvenliği bulunmaktadır. Öğrenciler Türkiye'nin dört bir yanından Kuran dersleri almak için çifte minare medresesine başvurmaktadır. Büyük hatay kız kuran kursu uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Ülkenin her yerinden gelen kadınlar dini eğitimlerinin ardından başarılı oldukları takdirde okul tarafından öğretme ve tebliğ verme konusunda sertifikalandırılmaktadır.

 

 Büyük Hatay Kız Kuran Kursu Sayesinde Kuran ile Bütünleşin

 

 Çifte Minareli Cami kurslarının birincil görevi, öğrencilere Kuran ve Sünnet öğrenme sevgisini aşılamaktır. Büyük Hatay Kız Kuran Kursu, müminelerin önce Kur'an-ı Kerim ile tam bir bağ kurmadan gerçek başarının olamayacağını kabul etmektedir.

 

 Kur'an, Allah'ın insanlığa bir kurtuluş vesilesi olarak indirdiği son ilahi vahiydir. Allah'ın "Elif Lam Ra" dediği gibi bu dünyada ve ahirette başarıya giden yolu aydınlatan bir kitaptır. İnsanları Rablerinin izniyle karanlıklardan Nur'a ve her şeye gücü yeten, her türlü övgüye lâyık olan Allah'ın yoluna çıkarman için sana indirdiğimiz bir kitaptır (İbrahim Suresi, 1 )

 

 Kur'an, insanın mertebesini yükseltmenin birinci vasıtasıdır ve ona Rabbine yaklaşması için bir vesayet (yaklaşma vasıtası) sağlar. Allah şöyle buyurur: "Ey iman edenler! Allah'a karşı takva sahibi olun, O'na vesîle arayın ve O'nun yolunda cihad edin ki kurtuluşa eresiniz." (Sure 5:35).

 

 Temel Dini Eğitimden Kuran Tefsirine Kadar Detaylı İçerik

 

 Çifte Minareli Cami Kuran kursu, deneyimli kadın hocalar tarafından işletilen tam zamanlı bir okuldur ve Kuran ezberleme ve Türkiye'de geleceğin müslüman alimlerinin hazırlanması konusunda uzmanlaşmıştır. Öğrencilerin Arapça Kuran öğrenimi ihtiyaçlarının yanı sıra Kuran tefsiri anlamında da uygun benzersiz bir program yürütülmektedir. Büyük Hatay Kız Kuran Kursu müfredatı, temel dini bilgilerden medrese eğitimine kadar tüm dini gereklilikleri ve ilmi başarı kriterleri içermektedir.

 

 Öğrenciler ayrıca ek bir ders olarak Osmanlıca öğrenirler. Çifte Minareli Cami kursları, çeşitli tutarlı ezber programları başlatarak, öğrencileri Kur'an'ın Hafiẓ / Hafızası olmaları için eğitirken, aynı zamanda, öğrencilerin Türk toplumunda gelecekteki liderler ve akademisyenler olmalarına yardımcı olacak geleneksel konularda akademik mükemmelliği takip eder.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti