Eyüp Devran Kutlu Üçüncü Stüdyosunu Açmaya Hazırlanıyor

Başarılı moda fotoğrafçısı Eyüp Devran Kutlu, Murat Esibakır ile beraber üçüncü stüdyosunu açmak üzere araştırmalara başladığını söyledi.

Eyüp Devran Kutlu Üçüncü Stüdyosunu Açmaya Hazırlanıyor
Eyüp Devran Kutlu Üçüncü Stüdyosunu Açmaya Hazırlanıyor tufant
Bu içerik 579 kez okundu.

 

Eyüp Devran Kutlu, bu başarısının tesadüf olmadığını “Kendi işimin dışında bir hobi olarak başladığım fotoğrafçılık, zamanla benim mesleğim haline geldi. Bunu sağlamak için bu işe olan merakım nedeniyle çok fazla araştırma yaptım. Murat Hoca sayesinde 10 yılda alabileceğim yolu 4 yıl gibi kısa bir sürede almayı başardım. Çok değerli bir ustanın yanında eğitim alarak siz de bu seviyeye gelebilirsiniz. Burada asıl püf nokta bu işi yapmayı ne kadar istediğinizdir. Siz ne kadar isterseniz, işinizi mükemmelleştirecek fırsatları da araştırıp bir şekilde bulmayı başarıyorsunuz. Ya da o fırsatlar gelip sizi buluyor. Ben bunu birebir yaşayanlardan biriyim. Bu işe bir hobi olarak başlasam da şimdi Murat Esibakır ile birlikte çalışıyorum ve asistan yetiştiriyorum. Bir zamanlar asistanı olduğum ustamla beraber yeni ustalar yetiştiriyoruz.”  Şeklindeki sözleri ile ifade etti.

Eyüp Devran Kutlu “Başarılı bir moda fotoğrafçısı olabilmenin işine ve çekim atmosferine hâkim olmakla mümkün olduğunu her moda fotoğrafçısı bilir. Eğer modelinizi, işinizi iyi bildiğinize ikna edemezseniz kaliteli pozlar alabilmeniz çok zorlaşır, hatta imkânsızıdır. Ama modeliniz sizin işini iyi bilen bir fotoğrafçı olduğunuza inanırsa size en kaliteli fotoğrafları verir. İşinize hâkim olmak her açıdan başarılı bir moda fotoğrafçısı olmanızı sağlar. O nedenle eğitim aldığınız ustanızı çok iyi izlemeli, yaptığı her hareketi takip etmeli ve duruşunu ezberlemelisiniz. Bu sizi mesleğinizdeki her alanda mükemmelliğe yaklaştırır. Mükemmel fotoğraflar çekebilmek için ekibinize işinizi mükemmel yaptığınızı göstermelisiniz.” Diyerek başarılı bir moda fotoğrafçısı olmasının temel dayanağını da açıklamış oldu.      

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti