Dünya Çevre Günü’nde ilk adımları atıldı! Olimpik Anneler Ormanı kuruluyor...

İklim değişikliğinin tüm dünyamızı etkilediği günümüzde, sürdürülebilir bir çevre hepimizi önceliği olmalı. Bu konuda sorumluluk üstlenen P&G ve Carrefoursa, ÇEVKO işbirliği ile Olimpik Anneler Ormanı’nı kuruyor. Bu önemli proje ile ilgili olarak P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Yaprak, ÇEVKO Genel Sekreteri Mete İmer ve CarrefourSA Kategori Genel Müdür Yardımcısı Murat Dinçer ile sohbet ettik. Arzu Çekirge Paksoy / Posta P&G olarak çevre konusundaki kurumsal yaklaşımınız ve gerçekleştirdiğiniz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz? Onur Yaprak: Günümüz dünyasında, insanı veya çevreyi olumsuz etkileyebilen sorunlara şirketlerin artık tepkisiz kalamayacağına, markaların da kurumsal vatandaş olarak sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. PG olarak hem global hem de ülke çapında topluma ve çevreye fayda sağlayacak girişimlerde bulunuyor, kurumsal vatandaşlık raporları hazırlıyoruz. 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı “Markalar”, “Tedarik Zinciri”, “Toplum” ve “Çalışanlar” olmak üzere 4 ana başlıkta topladık. Önümüzdeki 10 yıl boyunca hayata geçireceklerimizin dünyanın geleceği için büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Bu amaçla, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında “karbon nötr” olma sözü verdik. Faaliyetlerimiz nedeniyle oluşan sera gazı emisyonuna eş değerde karbon yararı gerçekleştirerek doğal iklim çözümlerine destekte bulunacağız. Üretimimizi ve ürün inovasyonlarımızı 3R (Azalt, Tekrar Kullan, Geri Dönüştür) etrafında şekillendiriyoruz. Yeniden kullanılan ambalajlarla plastiğin tekrar dolaşıma sokularak ömrünün uzatılması için çalışmalar yürütüyoruz.

Dünya Çevre Günü’nde ilk adımları atıldı! Olimpik Anneler Ormanı kuruluyor...
Dünya Çevre Günü’nde ilk adımları atıldı! Olimpik Anneler Ormanı kuruluyor...
Bu içerik 1168 kez okundu.

P&G olarak çevre konusundaki kurumsal yaklaşımınız ve gerçekleştirdiğiniz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Onur Yaprak: Günümüz dünyasında, insanı veya çevreyi olumsuz etkileyebilen sorunlara şirketlerin artık tepkisiz kalamayacağına, markaların da kurumsal vatandaş olarak sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. 

PG olarak hem global hem de ülke çapında topluma ve çevreye fayda sağlayacak girişimlerde bulunuyor, kurumsal vatandaşlık raporları hazırlıyoruz. 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı “Markalar”, “Tedarik Zinciri”, “Toplum” ve “Çalışanlar” olmak üzere 4 ana başlıkta topladık. Önümüzdeki 10 yıl boyunca hayata geçireceklerimizin dünyanın geleceği için büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Bu amaçla, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında “karbon nötr” olma sözü verdik. Faaliyetlerimiz nedeniyle oluşan sera gazı emisyonuna eş değerde karbon yararı gerçekleştirerek doğal iklim çözümlerine destekte bulunacağız. Üretimimizi ve ürün inovasyonlarımızı 3R (Azalt, Tekrar Kullan, Geri Dönüştür) etrafında şekillendiriyoruz. Yeniden kullanılan ambalajlarla plastiğin tekrar dolaşıma sokularak ömrünün uzatılması için çalışmalar yürütüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti