CHP’den Erdoğan’a çağrı: Hesap verin

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak MYK gündemini kamuoyuyla paylaştı.

CHP’den Erdoğan’a çağrı: Hesap verin
CHP’den Erdoğan’a çağrı: Hesap verin
Bu içerik 662 kez okundu.

“Uğur Mumcu’nun katledilmesiyle ilgili ortaya atılan iddialar yenilir, yutulur cinsten değil” ifadelerini kullanan Öztrak, “Bu çürük duvardan çekilmesi gereken hangi tuğla varsa artık o tuğla çekilmelidir. Memleket, memleket olmaktan çıkmış Narcos setine dönmüş” diye konuştu.

“Mafya konuşuyor ama asıl konuşması gerekenler susuyor” diye devam eden Öztrak, “Adalet Bakanı susuyor. Bağımsız ve tarafsız yargı susuyor. Cumhuriyet savcıları susuyor. Havuz medyası susuyor. Bir İçişleri Bakanı konuşuyor. En önemlisi işler iyi giderken bu ülkede ‘Her şeyin sorumlusu benim’ diyen Erdoğan’ın gıkı çıkmıyor” dedi.

“MASKE VE TEST KİTİ TAŞIMA GÖREVİNİ OĞLUNUZA KİM VERDİ”

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş isimlerden Sedat Peker’in Youtube’tan ortaya attığı uyuşturucu ticaretinde Venezuela’nın yeni güzergah belirlendiği iddiasıyla ilgili konuşan Öztrak, bu iddialarda adı geçen Erkan Yıldırım hakkında babası AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’ın “Oğlum test kiti ve maske dağıtmak için Venezuela’ya gitti” sözlerini değerlendirdi.

Ortaya atılan iddialar sonrası TBMM’nin devreye sokulması ve sandığın milletin önüne getirilmesi gerektiğini belirten Öztrak, “Türkiye bağırsaklarını ancak bu şekilde temizler. Çürük duvarlardaki tuğlalar ancak böyle yerle bir edilir. Erdoğan ve Adalet Bakanı bu saatten sonra suskun kalamaz. Mafya-siyaset-ticaret ekseninde ortalığa dökülen bu iddiaları araştırmak için cumhuriyet savcıları derhal harkete geçmelidir. Siyasetle ilgili kirli iddialar mutlaka TBMM’de soruşturulmalıdır. Bu çerçevede bir meclis soruşturma kurulu derhal kurulmalıdır” çağrılarında bulundu.

“600 MİLLETVEKİLİNİ ZAN ALTINDA”

İddiaların hedefindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Bir milletvekiline suç örgütü lideri tarafından ayda 10 bin dolar maaşa bağlandığı’ iddiası için “İçişleri Bakanı milletvekillerini zan altında bırakmıştır. TBMM başkanı derhal bu bakanı çağırmalıdır. Bu konuda kendisinden bilgi almalı ve gereğini yapmalıdır. 600 milletvekilini zan altında bırakan bu iddia öyle ortalıkta bırakılamaz” dedi.

 

chp faik oztrak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Kanyonda mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler
MEÜ Tıp fakültesine kuvöz hediye ettiler