Roll Manyetik Seperatör Nedir?

Roll manyetik kuru halde mıknatıs işlemi yapan makine sistemleridir. Bu sistemler uygulandığı alanda sabit bir şekilde kalmaktadır.

Roll Manyetik Seperatör Nedir?
Roll Manyetik Seperatör Nedir? tufant
Bu içerik 533 kez okundu.

 

 

Roll manyetik kuru halde mıknatıs işlemi yapan makine sistemleridir. Bu sistemler uygulandığı alanda sabit bir şekilde kalmaktadır. Büyük makinalar olması nedeni ile kalıcı olarak konumlandırılmaktadır. Üretimi esnasında mıknatısları özel malzemelerden üretilmektedir. Böylece verimli bir şekilde mıknatıs işlemi gerçekleştirilmektedir. Her türlü metal atığın hızlı ve güvenli bir şekilde ayrıştırılmasında bu makinalardan faydalanılmaktadır. İçerisinde yer alan mıknatıslar oldukça yüksek kapasitede çekim gücüne sahiptir. Böylece çalışma esnasında en ufak bir hata oluşmamaktadır. Nadir toprak elementi adı verilen özel karışımların ayrıştırılmasında da son derece etkili ve verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Bu makine sistemleri sadece ayrıştırma işleminde değil aynı zamanda demir cevherlerinde bulunan bazı materyallerin oranının azaltılmasında da etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Roll Manyetik Makinalarının Parçaları Nelerdir?

Roll manyetik elektrik enerjisi ile çalışan bir sistemdir. Bu sistemler içerisinde mıknatıs kaplama rulolar, hazne ve motordan oluşmaktadır. Motor makinanın beynidir. Makinanın çalışması için gerekli olan tüm mekanik aksamı içerisinde barındırmaktadır. Ayrıştırma işlemi için toplanan malzemelerin aktarılması için makine içerisinde hazneler bulunmaktadır. Bu hazneler belirli bir kapasiteye sahiptir. İçerisinde yer alan manyetik rulolar sayesinde mıknatıs ile ayrıştırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Malzemelerin bulunduğu hazneden ayrıştırma alanına taşınması için taşıma bandı denen özel üretim bantlardan oluşmuş sistemlerden faydalanılmaktadır. Ayrıca bu makine sistemleri uzaktan kumanda ile kontrol edilebildiğinden dolayı kumanda paneli bulunmaktadır. Firmamız tarafından uluslararası standartlara uygun ve son derece güvenilir manyetik makinalar üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Roll Manyetik Makinaların Faydaları

Roll manyetik oldukça faydalı bir makinadır. Uygulandığı alanda hızlı ve verimli bir performans sergilenmektedir. Böylece insan gücüne duyulan ihtiyacı azaltmaktadır. Bu durum işletmelere fazladan personel temin etme durumunu ortadan kaldırmakta ve işletmelere ekonomik açıdan fayda sağlamaktadır. Metal malzemelerin ayrıştırılması sayesinde atıklar başarılı bir şekilde değerlendirilmektedir. Sahil ya da minerallerde yer alan kumların ayıklanmasında kullanılmaktadır. Böylece sahilde yer alan kumlar farklı malzemelerden arındırılmaktadır. Üretimi yapılan malzemelerin yüzeyini kaplayan metal ve benzeri maddelerden arındırma işlemi gerçekleştirmektedir. Firmamız alanında en verimli manyetik roll makinalarını satışa sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi