Bamyayı Ayıklama Yolu Nedir?

Bamyayı Ayıklama Yolu Nedir?

Bamyayı Ayıklama Yolu Nedir?
Bamyayı Ayıklama Yolu Nedir? Ataturk Haber
Bu içerik 430 kez okundu.

 

 

Daha önce ağzınızı sürmediğiniz bamyaların, salyalı olmasının ya da benzer şekilde daha önce tükettiğinizde hiç haz alamadığınız şekilde lezzeti ağzınıza geldiğinde beğenmediğinizde aslında bamya doğru bir şekilde temizlenmediğinden bu durumları yaşadığınızı bilmenizi isteriz. Günümüzde bamya nasıl temizlenir konusunda en iyi çözümlerden biri de aşağıda anlatacağımız püf noktalardır. Temizleme aşamasına ne kadar iyi ve dikkat edilirse, o kadar lezzetli bir bamya yemeğini yapmış olursunuz.

 

Bamya ile ilgili olarak mesele tabi ki pişirmekten ziyade temizliğidir. Bamya salyalarının akmadan pişirilmesi konusunda sizlere harika püf noktalar sunacağız. Öncesinde tabi ki temizlik nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi edinecek, buna göre de herkesin öğreneceği şekilde temizleme ve ayıklama aşamalarını atlamadan göstereceğiz.

 

Lezzetli bir yemek olarak bamya yapmak için market veya pazardan seçmece aldığınız bamya, eve geldiğinde de bir temizlik aşamasından geçmesi gerekir. Bamya nasıl yıkanır konusunda patlatmadan yıkamak en önemlisidir.

 

Eğer bamyayı lezzetli bir yemek olarak oluşturmak istiyorsanız, bamyanın yapımı konusunda iyi bir temizleme süreci için bamyaların patlamadan doğru bir şekilde yıkanmasını sağlayın. Yıkanan bamyalar, kirden arınmış olur ve daha sonrasında da artık sapları kesilmeye hazır demektir. Tabi sap kestikten sonra da yıkayabilirsiniz ama bizim tavsiyemiz önce yıkayıp sonrasında sapları doğramanızdır.

 

Sapını kestikten sonra güzelce patlamayıp kenara koyacağınız bamyalar, tamamının sapı düzgünce kesildikten sonra ve yırtılan, patlayan bamya yoksa artık pişirilmeye hazır demektir. İster limon suyuyla isterseniz de kendi suyuyla beraber harika lezzeti artık sofralarınızda misafirlerinize özel, arkadaşlarınıza özel veya ailenize göre uygun şekilde hazırlayıp yanında yapacağınız diğer yemeklerle beraber lezzet serüvenine katılabilirsiniz. Nefis bir yemek olacağı gibi afiyetle yemeyi de bu sayede yapabilecek, tüketebileceksiniz.

 

Ne kadar lezzetli bamyalar seçerseniz, ayıklama ve temizleme ile birlikte birleştiğinde bu faktörler; çok daha lezzetli yemekler yaparsınız. Markette seçim yaparsanız eğer doğrudan bamyayı kendiniz elinizle seçebilirsiniz. Burada daha ufak, olabildiğince kendiniz taze ve yeşil gösteren bamyalar seçerek lezzetli seçimlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Taze görünüme sahip olan bamyalarla beraber lezzetli yemeklerinizi evinizde ekşili tatlarda pişirmiş olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi