Çipura Temizleme Nasıl Yapılır?

Çipura Temizleme Nasıl Yapılır?

Çipura Temizleme Nasıl Yapılır?
Çipura Temizleme Nasıl Yapılır? Ataturk Haber
Bu içerik 409 kez okundu.

 

Bir balık tüketimi, uzmanlara göre haftada en az 1 kere her insanın tüketmesi gerektiğine dair bir durum ile beraber belirtilir. Günümüzde de balık tüketimi konusunda gerçekten de mevsimine göre harika balıklar seçebilir ve lezzetiyle beraber siz de güzel baharatlarla nefis balıklar yapabilirsiniz. Akdeniz ve Ege denizinden çıkan çipura, gerçek balık lezzeti arayan herkesin en çok tercih ettiği balık türünden biridir.

 

Son derece güçlü bir temizliğiyle beraber harikalar yaratabilir, evinizde misafirlerinizi ağırlarken de gerek ızgarada gerekse tavada güzel şeyler yapabilirsiniz. Bunun için elbette güzel bir temizlik önemlidir. Peki çipura ayıklama ve temizleme işlemleri nasıl yapılır işte sizlere harika püf noktaları sunacağız.

 

Tıraşlama bıçağı olmadığı için genel olarak çipura nasıl temizlenir sorusu çok sorulur. Bu noktada ön yüz ve arka yüzünde balığı elinize sırayla alıp pullarını temizlemeye başlayabilirsiniz. Pulları rahat bir şekilde temizledikten sonra balığın kulak kısımlarını kopartarak pişirmeye son bir adım bırakmış olacaksınız.

 

Sonrasında da son adım olarak, balığın alt kısmından gövdeden direkt sonlara doğru olacak şekilde siyah lekeli pisliklerini çıkartıp balığı temiz hale getirebilirsiniz. Artık balığınız pişirilmeye hazır demektir. Bu aşamadan sonra hangi pişirme tekniği kullanmak isterseniz kullanabilir ve lezzetli bir balık deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Sofraların vazgeçilmez balık çeşitlerinden çipura ile siz de harika bir ziyafeti sevdiklerinizle birlikte verebilirsiniz. Bu anlamda hem Ege hem de Akdeniz kıyılarında çıkan, lezzetli bir balık türü olarak sofralara ulaşan bu balık ile birlikte nefis bir ziyafeti istediğiniz arkadaşlarınızla beraber severek ve keyifle verin. Bu anlamda 30 ile 60 cm arasında değişen ölçüleriyle beraber ne kadar zor olsa da temizlemesi, tadı da bir o kadar lezzetli ve güzel olan balık dünyasında önde gelen Çipura ile güzel bir ziyafet çekin.

 

Sevdiklerinizi mutlu etmek ve sofralara harika bir ziyafet şeklinde pullu olmasından ötürü temizlemede zorlanacağınız gibi bu noktada çok daha endişe etmeden rahat temizlik sürecini yukarıdaki tekniklerle beraber siz de yapabilirsiniz. Bu teknikleri uygulayarak her balığı temizleyebilir, sorun dahi yaşamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi