Düşük Omuz Sendromu Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Düşük Omuz Sendromu Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Düşük Omuz Sendromu Sorunu Nedenleri Nelerdir?
Düşük Omuz Sendromu Sorunu Nedenleri Nelerdir? Ataturk Haber
Bu içerik 280 kez okundu.

 

 

İnsanların gerek psikolojik nedenlerinden gerekse benlik saygısı eksikliği gibi nedenlerinden dolayı oluşan psikolojik problemlerin sonucunda duruş bozuklukları meydana çıkmaktadır. Çocuk, genç ve ileri yaşlar fark etmeksizin her yaşta oluşabilecek olan problemlerden biri de duruş bozukluğu kategorisindeki düşük omuz sendromu sorunudur.

 

İnsanların bu sendromla baş etmesinin birçok yolu olsa da en temelde durum, doğrudan egzersizler olacaktır. Omuz düşüklüğü sorunlarının birbirinden farklı nedenleri olsa da sonuca bakıldığında fizyoterapist yardımı ile ya da doktor önerileriyle verilen egzersizler ile birlikte nasıl düzeltileceği hakkında iyi bir bilgi sahibi olmayı siz de başarabilirsiniz. Ayrıca bunun dışında da yine bu yazıda da düşük omuz sendromu sorunu nedenleri ve sonucunda egzersiz çözümleriyle ilgili de detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz.

 

Omuzların ilk olarak öne doğru eğilmiş halinin yatkın olduğu şekilde bilinen düşük omuz sendromu, başın aşağıya itilmesiyle beraber postürel bir dimorfizm olarak açıklanır. İnsanların bu düşük omuz sorunlarında yaşadıkları duruş bozukluklarında, sanki devamlı yere bakıyormuş gibi yürüyüş sorunları açığa çıkmaktadır. Bu sorunlarıyla baş etmeleri için günümüzde pek çok fizyoterapi desteği alınabilir ve ayrıca omuz düşüklüğü sorunlarına karşı en iyi şekilde de başın aşağıya itilmesine neden olan bozukluğun giderilmesi sağlanabilir.

 

Omuz Düşüklük Egzersizleri

 

Omuz düşük olduğunda insanın görünümünde kötü bir görüntü ortaya çıkar. Kambur bir duruş sorunuyla beraber insan, sanki hep yere bakıyormuş gibi gözükeceği için bu açıdan bakıldığında da postrünüzü düzeltmek amacıyla çeşitli egzersizlere başvurarak omuz düşüklük sorunlarınızla baş edebilirsiniz. Günümüzde bunun için pek çok çeşitlilikte egzersizler bulunmaktadır. En başta bilinen egzersizler ise omuz dış rotasyon, kürek kemiği rotasyon, göğsü esnetmek ve sırtı esnetmek gibi çeşitli egzersizlerdir.

 

İlgili bu egzersizler bir çeşit omuz düşüklüğü egzersizleri olarak tanımlanan ve insanların kamburunun düzelmesi, duruş bozukluğu sergilemesine neden olan omuz düşüklüğü sorunlarının giderilmesini sağlayan egzersizlerdir. Dolayısıyla yapılabilir olan bu çeşitlilikte egzersizlerle beraber en iyi şekilde problemlerinizi gidermiş olabileceksiniz.

 

Kürek kemik rotasyonunda göğsü ileriye itip omuzları geri çekme hareketiyle beraber kürek kemiklerinizi arka tarafta esnetmiş olursunuz. Omuzlarınızı arkaya atarak, burada kürek kemiklerinizin daha da sıkılaşmasını sağlar ve mümkün olduğu kadar birbirine yakın olmasını sağlamış olursunuz. 40 saniyeye kadar bu şekilde kalmanız, 5 kere tekrar etmeniz oldukça verimli bir sonuç elde etmeniz için asgari istenen durumdur.

 

İnsanların duruş bozukluğuyla ilgili pek çok yaşama ihtimalleri olan sorunları mevcuttur. Bunlardan biri olan omuz düşüklükleriyle ilgili olarak https://www.haberso.com/haber/5893858/dusuk-omuz-sendromu-nedir-insana-etkileri-ve-tedavi-yontemleri-nelerdir adresi üzerinde de konuyla ilgili olarak hem detaylı hem de bilgi verici şekilde aktarımlar sağlanmış durumdadır. Konuyla ilgili olarak son derece titiz bir şekilde bilgi alabilir, yazıyı baştan aşağı okuyarak istediğiniz gibi omuz düşüklüğü sendrom sorunu olan bireylerden biriyseniz ya da yakınınız öyleyse bu konu hakkında da destek olacak şekilde kendisiyle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi