Takma Saç Mı Protez Saç Mı?

Takma Saç Mı Protez Saç Mı?

Takma Saç Mı Protez Saç Mı?
Takma Saç Mı Protez Saç Mı? Ataturk Haber
Bu içerik 446 kez okundu.

Kadınlarda ve erkeklerde doğuştan, zamana bağlı ya da hastalıktan kaynaklanan saç dökülmeleri meydana gelebilir. Bunun yanı sıra seyrek saç durumu da kişilerde sıkça görülmektedir. Kişiler için dış görünüşün önemli olması, sosyal hayatta kişinin özgüvenini sağlayan bir etken olan saçlarda yaşanan bu sorunlar için farklı yöntemler tercih edilir. Bunlardan biri saç gürleştirme işlemidir. Saç gürleştirmek için ilk aşamada bitkisel yöntemler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kişiler beslenme düzenlerine dikkat ederek, uyku düzenlerine dikkat ederek, sigara, alkol ve benzeri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak bir toparlama elde edebilir. Sonuç alınmadığında ise saç ekimi gibi cerrahi işlemler tercih edilebilir.

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez saç uygulaması cerrahi işlem yaptırmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen bir işlemdir. Protez saç uygulaması 3 aşamada gerçekleşir. Bunlardan biri saç ölçümüdür. Kişinin protez saç uygulayacağı alan ölçülerek uygun bir protez yapılır. Ardından yerleştirme işlemleri medikal ürünlerin yardımı ile yapılır. Son aşamada ise kişinin istediği modele göre protez saça şekil verilir. Protez saç fiyatlar ise işlemin uygulanacağı merkeze ve uzmana göre değişiklik gösterir. New Hair saç merkezinde ise kişilerin istekleri doğrultusunda işlemler güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra kullanılan malzemeye, protez saçın kalitesine ve yapısına göre de değişiklik gösterebilir. Burada protez saç sonrası saçın bakımı da önemli bir yer tutar ve kişiler kullanımda buna dikkat etmelidir.

Takma Saç Kullanımı Kolay Mıdır?

Gür olmayan saçlara sahip kişilerin tercih edebileceği bir diğer yöntem ise takma saç kullanımıdır. Takma saçlar farklı şekillerde uygulanır. Bunlardan biri keratin, boncuk ve silikon gibi malzemelerle yapılan kaynak saçlardır. Kişinin kendi kendine kolaylıkla kullanabileceği takma saç ise postiştir. Çıt çıt saçlar ise saç merkezlerinde yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlem için kişinin saç yapısı ince olmamalıdır. Çıt çıt işleminin konforu ile takıldıktan sonra kendisinin de takıp çıkarma işlemini yapabilmesidir. Son olarak tercih edilebilecek bir diğer takma saç ise en kolay kullanıma sahip olan peruktur. Peruklar gerçek ve yapay saçlardan yapılabilir ve kişi istediği zaman rahatlıkla çıkarıp takabilir.

Kaynak: https://www.newhair.com.tr/

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi