İBB başlatmıştı! Bin 519 öğrenciye destek

İBB başlatmıştı! Bin 519 öğrenciye destek İBB'nin ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı 250 TL'lik yardım kampanyasında bin 519 öğrenciye yardım yapıldı. Toplam bağış miktarı 379 bin 750 TL'yi aştı.

İBB başlatmıştı! Bin 519 öğrenciye destek
İBB başlatmıştı! Bin 519 öğrenciye destek
Bu içerik 206 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) ihtiyaç sahipleri ile hayırseverleri bir araya getirdiği sosyal destek kampanyasına “eğitim destek paketi” de eklendi. “Askıda fatura”, “Aile Destek Paketi”, “Anne-Bebek Destek Paketi”nde sonra eklenen “eğitim destek paketi”ne kısa sürede 5 bini aşkın öğrenci başvurdu. İBB verilerine göre toplam ödenen miktar 379 bin 750 TL’yi, destek alan öğrenci sayısı ise bin 519’u aştı.

Eğitim destek paketinden faydalananlar ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilmiş üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Bu destek paketi ile öğrencilere hayırseverler tarafından tek seferlik 250 TL tutarında eğitim yardımı yapılıyor. “https://askidafatura.ibb.gov.tr”  adresinden yapılan yardım, doğrudan üniversite öğrencisinin İstanbulkart'ına yatırılıyor ve öğrenci SMS ile bilgilendiriliyor. İstanbulkart, toplu taşıma araçları dışında bazı marketlerde de kullanılabiliyor.

“ZOR GÜNLER DAYANIŞMAYLA KOLAYLAŞACAK”

Bağışta bulunan vatandaşlar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Bugün ihtiyaç sahibi insanlara çok anlamlı bir destekte bulundunuz. Bu zor günler ancak aramızdaki dayanışmayı güçlendirirsek kolaylaşacak. Bu amaca yönelik yaptığınız değerli katkıya teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” mesajıyla karşılaşıyor.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, “İBB Askıda Fatura-Eğitim Destek Paketine katılıp eğitimi için türlü zorluklarla mücadele eden genç bir kardeşimize destek olabilirsiniz. Bağış yapıp bu mesajı yaymanız daha fazla öğrencimize umut olacaktır. Binlerce genç eğitim için desteğinizi bekliyor” diyerek destek çağrısını yineledi.

İlginizi ÇekebilirMansur Yavaş'tan EYT'lilerle ilgili açıklama: GSS primlerini ödemeye başlıyoruzMansur Yavaş'tan EYT'lilerle ilgili açıklama: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz
İBB başlatmıştı! Bin 519 öğrenciye destek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi