Milyonluk rezidansta fakirliği çözecekler

Milyonluk rezidansta fakirliği çözecekler İstanbul’da dairesi 198 bin dolardan başlayan sitede ‘yoksulluğu engellemek’ amaçlı Adalet ve Demokrasi Vakfı kuruldu. 100 bin lira mal varlığı olan vakfın amacı “Yoksulluğu engellemek, adaletli paylaşımın yayılmasına katkı yapmak ve vakıf senedinde belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmek” diye açıklandı.

Milyonluk rezidansta fakirliği çözecekler
Milyonluk rezidansta fakirliği çözecekler
Bu içerik 109 kez okundu.

Adalet ve Demokrasi Vakfının kurucuları arasında AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay da yer aldı.

Vakfın yönetim kurulunda Muhammet Elfıkhi, İman Elfıkhi, Shaaban Okabı, Muhammed Mustafa görev aldı. Vakfın kurulduğu Sultan Rezidans'ın tanıtım metinlerindeki daire fiyatları dikkat çekti. Rezidansta 1+1 daireler 198 bin dolardan, 2+1 daireler 312 bin dolardan, 3+1 daireler ise 385 bin dolardan başlıyor.

Yasin Aktay

İÇLERİNE SİNDİREBİLİYORLAR

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, AKP'li Aktay'ın kurucular arasında yer aldığı vakfın diğer kurucularının yabancı uyruklu olduğunu hatırlattı ve “Vakfın kurucularından 4'ünün yabancı olması araştırılmaya değer durum. Geçmişte Ensar, Türgev, Tügva'ya kamu kurumlarından ve belediyelerden bu vakıflara yapılan kaynak aktarımı hepimizce malum” dedi. Bingöl şöyle konuştu:

“Yoksullukla mücadeleyi amaç edinen bir vakıf böyle çok yüksek, lüks rezidansta çalışmayı içine sindirebiliyor. Oysa çok büyük bedellerle satın alınan ya da kiralanan bu vakıf adresi yerine daha mütevazi bir yerde çalışmalarını sürdürebilirdi. Bu yüksek meblağ ile birkaç yoksul vatandaşın ihtiyaçları giderilebilirdi.

Amaç ve uygulamada tümüyle çelişen bir tablo ortaya koyuyor. Herhalde Türkiye'de ciddi anlamda adaletin ve demokrasinin yok edildiğinin farkındalar ki bu adla bir vakıf kurmayı önemsiyorlar. Samimi olup olmadıklarını çok yakında göreceğiz. Samimilerse adalet ve demokrasinin olmadığı yerde seslerini yükseltmeliler. Keza vakfın amaçları arasında sayılan yoksullukla mücadeleyi de bu vakfı takip ederek, nasıl yoksullukla mücadele ettiklerini zaman içinde göreceğiz.”

Milyonluk rezidansta fakirliği çözecekler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi