Çiftçi Meliha Atay isyan etti: Sesimizi duymuyorsun Cumhurbaşkanım, bittik gittik!

Çiftçi Meliha Atay isyan etti: Sesimizi duymuyorsun Cumhurbaşkanım, bittik gittik! Çiftçilerin sorunlarının görmezden gelindiğini söyleyen ıspanak üreticisi Meliha Atay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "Görün halimizi, büyüklerimiz sesimizi hiç duymuyor. Çiftçi bitti, gitti" ifadelerini kullandı.

Çiftçi Meliha Atay isyan etti: Sesimizi duymuyorsun Cumhurbaşkanım, bittik gittik!
Çiftçi Meliha Atay isyan etti: Sesimizi duymuyorsun Cumhurbaşkanım, bittik gittik!
Bu içerik 213 kez okundu.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, kar yağışı altında tarlasında ıspanak toplayan tarım işçisi Fethi-Meliha Atay’ı çiftini ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

“KAR ALTINDA ÇALIŞIYORLAR”

Sarıbal, “Biri 60, diğeri 70 yaşındaki Fethi-Meliha Atay çifti kar altında ıspanak topluyor. 70 yaşında olan emekli koca bin 500 lira maaşla geçinmediği için eliyle tarlada çalışmak zorunda. Çocukları da asgari ücretle çalışıyor. Torunları ellerine bakıyor. ‘Duyun sesimizi, bu halimiz ne olacak’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

“TARLADA 1,5 TL PAZARDA 10 TL”

Çiftçinin zor şartlar altında verdiği emeğe dikkat çeken Sarıbal, “Üretici; ‘Biz 2 liradan satabiliyorken tüketici de 3 liradan alabiliyor ise biz buna razıyız. Emeğimiz helaldir. Ama biz burada bu çamurun, bu soğuğun içinde 1,5 liraya topladığımız ıspanağı vatandaş 8-10 liraya alıyor ise bunda hakkaniyet de yok, bunda disiplin de yok, denetim de yok’ diye isyan ediyorlar ifadelerini kullandı.

“SESİMİZİ DUYMUYORSUN CUMHURBAŞKANIM”

“İşte görün halimizi, çiftçinin durumu bu ” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen  ıspanak üreticisi çiftçi Meliha Atay, şu ifadeleri kullandı;

“Ne yapacağımızı şaşırdık. Büyükler duymuyor sesimizi hiçbir zaman. Çiftçi bitti gitti. Bu ıspanak, domates, biber olmazsa biz ne kazanacağız?  Kim ne yiyecek? Bu halimizi gör Cumhurbaşkanım. Ben 60, eşim 70 yaşında ıspanak topluyoruz. Kilosu 1,5 TL’den satıyoruz. Pazarcılara dikkat edin biraz. Millet pahalılıktan alamıyor. Size her şeyi söylüyoruz. Hiç duymuyorsunuz. Ne hayvancıyı ne de çiftçiyi duyuyorsunuz. Ne yapalım biz, eşim emekli bin 500 TL maaş alıyor ne olacak bu paradan. Çoluk çocuk aç.”

İlginizi ÇekebilirNiğdeli çiftçi böyle isyan etti: Vallahi battık billahi battık, Allah çarpsın battık!Niğdeli çiftçi böyle isyan etti: Vallahi battık billahi battık, Allah çarpsın battık!İlginizi ÇekebilirPTT, ödeme emrini 64 gün sonra ulaştırınca çiftçiler icralık olduPTT, ödeme emrini 64 gün sonra ulaştırınca çiftçiler icralık oldu
Çiftçi Meliha Atay isyan etti: Sesimizi duymuyorsun Cumhurbaşkanım bittik gittik!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi