ISO 9001 Belgesinin Getirdiği Yenilikler

Günümüz koşullarında bilgi, teknoloji ve iletişim alanlarındaki muazzam gelişme, toplumu şiddetli ve ekonomik rekabete sürüklemekte ve her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır.

ISO 9001 Belgesinin Getirdiği Yenilikler
ISO 9001 Belgesinin Getirdiği Yenilikler tufant
Bu içerik 148 kez okundu.

 

 Dünya ticaretinin küreselleşmesi, rekabetin kapsamını ve kapsamını genişletmiş ve yarışmaya katılanların sayısı giderek artmıştır. Müşteriler artık daha bilinçli ve bilgili hale geliyor ve beklentileri en üst seviyeye ulaştı. Bu beklentilerin karşılanabilmesi için de üretimde kalitenin geliştirilmesi gerekiyor.

ISO 9001 standardı, bir kuruluşun müşteri gereksinimlerini ve geçerli yasal gereklilikleri karşılayan ürünleri sağlama becerisinin yanı sıra müşteri memnuniyetini artırma kabiliyetini göstermesi gerektiğinde izlenecek kalite yönetim sisteminin gerekliliklerini belirtir. Bu, sertifikalı bir standarttır. Müşterilerin haklarına ve hak ettiği kalitenin farkında olan ve ISO belgesi veren firmalar arasında bulunan Özkan Danışmanlık sitesi bu hususta çalışmalar yapmaktadır.

ISO 9001:2015 Revizyonunun Getirdiği Yenilikler

Risk temelli düşünmeyi vurgulama, kuruluş ve müşterileri için değer yaratmaya daha fazla vurgu yapılması gibi yenilikler getirmiştir. Belgeleri daha esnek kullanma, hizmet organizasyonları için daha kolay uyarlanabilirlik, tüm yönetim sistemi standartları için yeni bir ortak format gibi birçok yeniliği daha beraberinde getirmiştir.

ISO 9001 Belgesi Veren Firmalar

ISO 9001 belgesi veren firmalar, yetkili birer sertifika kuruluşudur. Ancak, sertifika şirketleri doğrudan sertifika hizmeti vermemektedir. Danışmanlık firmaları, sertifikasyon şirketleri ile işbirliği yapmaktadır. Bu bir ortaklık değil, bir hazırlık aşamasıdır. Doğrudan sertifikasyon firması ile çalışma yaparak danışmanlık firması ile işbirliği yapmanın pek çok avantajlarını kaçırabilirsiniz.

ISO 9001 sertifikası veren kuruluşlar için farklılıkların kaynağı budur. Güvenilir bir danışmanlık şirketi ile işbirliği yapmak, genellikle doğrudan bir belgelendirme şirketi ile çalışmaktan daha fazla avantaja sahiptir. En basit tabirle danışmanlık firmasına daha fazla talepte bulunabilirsiniz. www.ozkandanismanlik.com sitesinden birçok avantajlı danışmanlık hizmetini alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi