Burun Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı ?

Burun Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı ?

Burun Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı ?
Burun Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı ? Ataturk Haber
Bu içerik 637 kez okundu.

 

 

Ülkemizde en çok yapılan estetik müdahale olan rinoplasti, başlangıcı, ameliyatı ve sonrası ile bir bütünlük teşkil ediyor. Ameliyattan önce yapılan tüm araştırma ve ameliyat işleminden sonra yapılması veya yapılmaması gerekenler de operasyonun kendisi kadar önem taşıyor. Burun estetiği sonrası için uzmanlar hastalara çeşitli öneriler sunuyor.

 

Operasyonun hemen ardından veya e geç ertesi gün taburcu edilen hastalar içşn bir takım uyarılar yapılıyor. Ameliyattan sonraki 5-10 gün boyunca burundan gelebilecek kan ve benzeri sıvıların normal olarak değerlendiren uzmanlar ayrıca hastalara mümkün mertebe oturmayı ve yatış durumunda olmamayı tavsiye ediyor. Burun estetiği sonrası yüzde meydana gelebilecek şişlik ve kızarıklar karşısında panik yapmaya gerek olmadığı da ayrıca belirtiliyor. Daha çok TV ve bilgisayar başında vakit geçirmekte ameliyat sonrası yapılması da vücudun dik durması açısından önemli görülüyor.  Burundaki sargıları 1 hafta içinde çıkaran doktorlar bahsettiğimiz şişlik ve kızarıkların en geç 2-3 hafta içinde tamamen iyileşebileceğini belirtiyor. Ameliyat sonrası yoğun hareket gerektiren aktivitelerden belli bir süre sakınmak gerekiyor. Spor, yüzme. vücudumuzu eğme ve cinsel konulardan da iki üç hafta boyunca uzak durmak iyileşme sürecini olumlu yönde etkiliyor. Kısaca kan basıncını artıracak her faaliyetten uzak durmalı kullanılıyorsa gözlük olarak hafif olanları tercih edilmeli.

 

Burun estetiği ameliyatı sonrası burnunuzun yeni şeklini alması yaklaşık olarak 6 ay ile 1 yıl arası içinde mümkündür. Doktorlar ameliyat sonrası hastaya kontroller ve sargıların değişimi için bir takvim sunarlar. Bu takvime göre süreci dikkatle takip eden hastalar en kısa süre içinde günlük yaşamlarına dönebilirken yeni görünümleri ile sorunlarını geride bırakmanın mutluluğunu yaşayabiliyor. Başarılı bir burun ameliyatı için doktorun performansı, operasyonun yapılış yeri ve sonrası ile birlikte hastaların dikkati de büyük önem taşıyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi